Sosyal Medya

55Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Mobil Türkce Sesli Sohbet

Türkiye,de Yaşayan Güney Koreli Piyanist Hyun Sook Tekin ve Japon piyanist Satoko Mimura,nın kurdugu Piyano Duo Hera,nın ilk Albümü Dört El Brahms- Macar Dansları  Başlıklı Albüm Lila Müzikten Yayınlandı.

Ünlü Besteci Johannes Brahms,ın Macaristan sınırında yaşayan Romanların müziginden etkilenerek Besteledigi müzikler. 4 kıtapdan ve 21 bölümden oluşuyor. iki Piyanistin almanyada kaydettigi CD. Macar Dansları,nın tümünü dinleyiciye bir arada sunan nadir kayıtlar arasında yer aldı.

Bir yandan kendilerine ait albümler çıkaran. Solo konserler vermeye devam eden Tekin Marmara  Üniversitesinde. satoko Mimura ise Kyoto,da ögretim üyesi olarak görevini sürdürüyor.Prof.Dr. Hyun Sook Tekin ve Satoko Mimura.  Ünlü Alman Piyanist. Prof. Klaus Schilde.nin yönettigi festivallerde Tanışarak. Almanya, Avusturya, Makedonya,Sirbistan,Türkiye,Kore ve Japonya,da Konserler verdi Kendi isimlerinin bir araya gelmesiyle oluşan, Piiano Duo Hera  Adını alan ikili bu ismi alırken kendinden emin kararlı bir antik yunan Tanrıçası olan Hera,dan da esinlendi.

Yazar : SouL
04 Şub Per 20:02
766 Görüntüleme

Etiketler:


Gönder

Popüler Yorumlar