Sosyal Medya

55Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Mobil Türkce Sesli Sohbet

Soft Analog.2019 yılında ankarada Kuruldu. Grup; Dream pop. indie pop  ve Synth pop,u Benimseyerek müzigine bu türleri yansıtıyor. Grup. Ömer çelik,in İdil Tavşanlıya beraber grup kurma fikrini bahsetmesiyle kurulmuş. Başlarda  The Morning Tape ismiyle ingilizce müzik yapma hayali olan grup Zamanla yeni üyelerin katılmasıyla Soft Analog adını almış, Grup üyelerinden Ömer 13 yaşında kendi çabalarıyla gitar çalmayı ögrenerek müzik hayatına başlamış; İdil ise 8 yaşında piyano egitimi almış. Gurubun sahne deneyimi şimdilik lise zamanlarında okul guruplarında ve çeşitli etkinliklerdeki sahne tecrübelerine dayanıyor.

Hala egitimlerine devam eden gurup üyeleri Kendi enstürmanlarında Ruh hallerini anlatarak Soft Analog,un tınısını belirlemekte Büyük rol oynuyor. Gurubun asıl Esinlendigi ve üzerine yogunlaştıgı 80- 90 Dönemlerindeki sound. giyim. Tarz ve yaklaşım. bunun içerisinde synthesizer kullanımı. durum machine disce funk bass ve davul desenleri. eskinin havalı modası (vintage) Kıyafetler. gözlükler.renk. paleti seçimi ve bunların modern dünyayla birleşmiş hali mevcut.

Gurubun ismi aslında grubun yaptıgı müzik türünü yansıtır. Analog kelimesi gurubun soundunun bir parçası olan ve kullanmayı sevdikleri eski synthler ve aynı zamanda plak. kaset gibi analog. cihazlardan geliyor Soft kelimesi iste grubun soundunun yumuşak ve daha rahat bir havada olmasından dolayı koyulmuş.

son çalışmalarını daha önce yayınladıkları. Geç vakitler ; Kaybolur ve Yansımalar  parçalarının akustik versiyonlarından oluşan Akustik  EP,yi 2020 aralık ayında yayınladı. Günümüz dünyasındaki düşünce şekline ve bireysel farkındalıga deginen Soft Analog, vintage pop kültürü çerçevesinde şarkılarını üretmeye devam ediyor..

Yazar : SouL
01 Şub Ptesi 18:58
197 Görüntüleme

Etiketler:


Gönder

Popüler Yorumlar