Sosyal Medya

55Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Mobil Türkce Sesli Sohbet

Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren müzik sektörü temsilcileriyle Bir, araya gelen Kültür ve turizm bakanı, Mehmet Nuri Ersoy, Geliri olmuyan müzik emekçilerine seyyanen kişi başı Bin lira. Toplamda 20-30 milyon Lira civarında bir proje bedeli düşünüyoruz dedi..

Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Nuri Ersoy,un ev sahipliginde CVK Park Bosphorus Otelde Dün Gerçekleşen Toplantıya Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı, Özgün Özkan Yavuz, Müzik Yorumcuları Meslek Birligi Yönetim Kurulu Başkanı (MÜYOBİR) Burhan Şeşen. Musiki eserleri sahipleri Birligi Başkanı (MSG) Candan Erçetin, ve Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek birligi (MESAM) adına Salih Turhan katıldı..

Bakan Ersoy, Basına Kapalı Gerçekleşen Toplantı Sonrası Gazetecilere Açıklama yaparken Şöyle Dedi.

Yaptıgımız görüşmeye istinaden Pandemi Döneminde Geliri olmayanlar Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan, Müzisyen  müzik emekçileri, yorumcu ve eser Sahiplerini  Kapsayan bir proje olmasını planladık, 11 aralık,ta Bakanlıgımıza Baglı Yunus Emre Ensttüsü sitemizde başvurular olacaktır. Başvuru Yöntemini  Başvuruyu Yapan Birlik, Dernek ve sendika isimlerini ilan edecegiz. 23 aralık.a kadar başvuruları bu ilan ettigimiz günlerde toplanmasını istiyoruz. Tamalanan Projeler 30 aralık,a kadar bakalıgımıza iletilecek ve ocak itibariyle de projeleri yer alanlara ödeme yapmaya başlayacagız, Seyyanen kişi başı Bin Lira Toplamda,da 20-30 milyon lira bir proje bedeli düşünüyoruz..

Yazar : SouL
31 Oca Paz 22:00
182 Görüntüleme

Etiketler:


Gönder

Popüler Yorumlar